Kibővült radiológiai eszköztár

 

Az elmúlt két évben mintegy húsz millió lej értékű orvosi imagisztikai felszereléssel bővült a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház eszköztára. November 8-a, a radiológia nemzetközi napja alkalmával sajtótájékoztató keretében számolt be erről a kórház hétfőn.

„Kórházunkban nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy tevékenységünket ismertessük és mivel a koronavírus járvány miatt az elmúlt hónapokban nem tudtuk megmutatni az új radiológiai eszközöket, kihasználjuk most ezt az alkalmat arra, hogy beszéljünk ezekről. A csíkszeredai kórház orvosi képalkotási eszközeinek tárháza jelentősen bővült az elmúlt két évben: mágneses rezonanciás készülék, performáns CT, digitális röntgengépek, mobil röntgengépek, ekográfok, mammográf kerültek és kerülnek a modern diagnosztika szolgálatába. A beszerzéseket és a gépek felszerelését az Egészségügyi Minisztérium révén a központi költségvetésből, a megyei önkormányzat finanszírozásával és saját forrásból végeztük. Köszönjük az RMDSZ parlamenti képviseletének a központi források biztosításáért végzett munkát” – vezette fel dr. Konrád Judit, a kórház menedzsere. 

2019-ben és 2020-ban mostanig összesen 17 401 212 lej értékű imagisztikai eszközt vettek használatba a kórház osztályain, ezeket a gépeket az Egészségügyi Minisztérium, Hargita Megye Tanácsa és a kórház finanszírozta. Ezentúl beszerelés előtt áll egy 1,5 millió lej értékű mammográf készülék és beszerzési folyamatban van egy 1,65 millió lej értékű röntgenkészülék is. Világbanki támogatásból vásárolta továbbá a minisztérium a kórház számára a mágneses rezonancia készüléket, a 3 147 251 lej értékű készüléket idén nyáron helyezték üzembe a kórházban.

WhatsApp Image 2020 11 09 at 15.59.33

Bővebben

Adománygyűjtés betegszállító lift vásárlására

 

Betegszállító liftre van szükség a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház csíksomlyói kórházépületében, a koronavírusos betegeket ápoló osztályokon. Mivel a kórház és az intézményfenntartó Hargita Megye Tanácsa nem végezhet jelentős beruházást a római katolikus egyház tulajdonában lévő épületen, a két intézmény vezetője adománygyűjtési felhívással fordult a nyilvánossághoz. Betegszállító liftre van szükség a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház csíksomlyói kórházépületében, a koronavírusos betegeket ápoló osztályokon. Mivel a kórház és az intézményfenntartó Hargita Megye Tanácsa nem végezhet jelentős beruházást a római katolikus egyház tulajdonában lévő épületen, a két intézmény vezetője adománygyűjtési felhívással fordult a nyilvánossághoz. 

16.55.38

Bővebben

Átszervezések és új intézkedések a betegek megfelelő ellátásáért

 

A járványügyi helyzetre és a többi megyebeli kórház telítettségére való tekintettel 2020. október 23-tól a Hargita Megye Tanácsa által működtetett Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház több intézkedést és átszervezést foganatosít a koronavírusos páciensek megfelelő ellátása és intenzív terápiás helyek biztosítása érdekében. Máig közel ezer koronavírusos pácienst láttunk el kórházunkban.  

A Sürgősségi Betegellátó Egységben új betegutakat alakítunk ki és a kórház udvarán egy új, fűthető sátrat húztak fel, ahol szakszemélyzet felügyelete alatt várakozhatnak az enyhe tünetekkel rendelkező betegek. Megyei sürgősségi kórházként továbbra is a megye teljes területéről fogadunk betegeket.

triazs2

Az ortopédiai osztály a kórház kardiológiai osztályára költözött, a kardiológia pedig felszabadított helyet ezen osztály számára. A kórház földszintjén ily módon felszabadult helyen ismét a eredeti, nagyobb felületen működik a tamponzóna (sárga zóna) a koronavírusfertőzés gyanújával kórházba érkezők számára és a még szükséges szervezési lépések után tíz intenzív terápiás ágy lesz igénybe vehető Covid-19 betegek számára (piros zóna).

A kórház belgyógyászati osztálya szükség esetén tamponzónává alakul azon betegek számára, akik RT-PCR tesztje negatív volt, ellenben koronavírusos tüneteket mutatnak. A neurológiai osztály helyeket szabadít fel szükség esetén a belgyógyászati esetek számára.

Egy hétre, az október 26-30 közötti időszakra felfüggeszti a kórház a krónikus betegek számára tervezett sebészeti beavatkozásokat. Ezen betegeket értesítik, és újra előjegyzik műtétre.

A kórházi járóbetegrendelők továbbra is működnek, az eddigi, csökkentett üzemmódban, 30 percenként jegyzik elő a betegeket.

Bővebben

Szünetel a fogászati tevékenység

  A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház tájékoztatja a térség lakosságát, hogy október 21-től kezdődően két héten át szünetel a sürgősségi fogászati tevékenység a kórház Sürgősségi Betegellátó Egysége keretében. A sürgősségi fogászati rendelő tevékenységet betegség miatt kénytelen felfüggeszteni a kórház. A két hét leteltével várhatóan ismét a megszokott rend szerint, állandó ügyelettel tud működni a sürgősségi…

Bővebben

Kérés: csak a legszükségesebbeket hozzák

A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház vezetősége arra kéri a bennfekvő páciensek hozzátartozóit, hogy csak szükség esetén küldjenek csomagot szeretteiknek és csak a legszükségesebb holmikat. Tilos ugyanakkor élelmiszert küldeni azok számára, akik valamilyen speciális diétán vannak. Mint ismeretes, a látogatási tilalom miatt a kórház korábban felajánlotta annak a lehetőségét, hogy a hozzátartozók a páciensek számára a…

Bővebben

Álláshirdetés – 2020. október 8.

  Spitalul Judeţean de Urgenţă Miercurea Ciuc cu sediul din municipiul Miercurea Ciuc, str. Dr.Dénes László nr.2, judeţul Harghita, în conformitate cu prevederile art.27 din Legea nr. 55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19 angajează până la maxim 30 de zile de la încetarea stării de alertă.Spitalul Judeţean de Urgenţă…

Bővebben