Fenyegető jelenség: az antibiotikum rezisztencia
Harminc év múlva világszerte többen halnak majd meg az antibiotikumokra rezisztens baktériumok okozta fertőzések miatt, mint amennyien daganatos megbetegedésekben – vetítik elő a népegészségüggyel foglalkozó szakemberek. Dr. Kollos-Püsök Katalin infektológust, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház fertőző betegségeket kezelő osztályának szakorvosát erről a jelenségről is megkérdezték. A Hargita Népe 2019. november 26-i számában megjelent interjú itt…





