KEDVES VÁRANDÓS CSALÁDOK!

A koronavírus-járvány miatt, a fertőzés terjedésének megelőzése érdekében továbbra is speciális szabályok vannak érvényben a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban, az Önök és az Önöket ellátó személyzet egészségének megőrzése céljából. Ugyanakkor, egyes intézkedések már változtak a korábban kiadotthoz képest. A kórházbeli sürgős vizsgálat és beutalás menetét, a vajúdással, szüléssel kapcsolatos információkat alább olvashatják.  Kérjük, a kórházba…

Bővebben

Nagy értékű műszerek és védőfelszerelés

 

A MOL Románia és a Polgár-Társ Alapítvány jóvoltából 192 ezer lej értékű adományt vett át pénteken, május 29-én a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház vezetősége. 

Amint azt korábban bejelentették, a MOL Románia a Polgár-Társ Alapítvány révén 100 000 euró értékben támogatja a csíkszeredai, székelyudvarhelyi és sepsiszentgyörgyi kórházaknak a koronavírus világjárvány leküzdésére irányuló erőfeszítéseit. Ezen adományból a Polgár-Társ Alapítvány védőfelszereléseket és orvosi műszereket vásárolt a három intézmény számára. A civil szervezet képviselői pénteken, május 29-án adták át az adományt a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház vezetősége, illetve orvosai számára. 

MolPolgartars1

Dr. Konrád Judit, a Hargita Megye Tanácsa által működtetett kórház menedzsere az intézmény munkaközössége és páciensei nevében is kifejezte köszönetét a kapott nagy értékű segítségért. Mint elmondta, a kapott eszközök az alkalmazottak biztonságát és a kórház betegeinek minél korszerűbb ellátást szolgálják. Rámutatott, a MOL Románia és a Polgár-Társ nem első alkalommal segítik a kórházat, korábban is nyújtottak már jelentős segítséget az intézménynek. 

Bővebben

Pozitív fogászati élményt nyújtani

  Dr. János Anita a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház Sürgősségi Betegellátó Egysége keretében nemrég beindult sürgősségi fogászati rendelő fogorvosa. Az elmúlt napok tapasztalatai alapján úgy látja, a rendelő már bizonyította szükségességét. Véleménye szerint ugyanakkor a fogászat terén elsődleges fontosságú a megelőzés. https://hargitanepe.eu/pozitiv-fogaszati-elmenyt-nyujtani/

Bővebben

Elkezdődött a tevékenység a kórház új, külső egységében

 

Kedden, május 26-án elkezdődött a tevékenység a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház újonnan létrehozott külső egységében, a Hargita Megye Tanácsa tulajdonában lévő Multifunkcionális Központban. Ebben a külső egységben azok az igazoltan koronavírussal fertőzött személyek részesülnek ellátásban, akik betegsége nem jár tünetekkel, enyhe tüneteket mutatnak vagy nem tartoznak a  veszélyeztetett csoportokba. 

MultifunkcionalisKozpont

Az Egészségügyi Minisztérium 753/2020-as rendelete szerint minden megyében létre lehet hozni olyan elkülönítő- és kezelőegységeket, amelyekben az igazoltan koronavírusos, de a betegség tüneteit nem mutató, annak enyhe tüneteit produkáló, tünetmentessé vált vagy pedig kockázati tényező nélküli személyeket fektetik be. Miután Csík térségében egyre több fertőzést igazoltak és a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház Covid-19-es betegeket ellátó osztályain a maximális kapacitást is elérte egy adott pillanatban a beteglétszám, szükségszerűvé vált egy ilyen külső egység létrehozása a csíkszeredai kórház számára is. A kórházat működtető Hargita Megye Tanácsa felajánlotta erre a célra a tulajdonában lévő, csíksomlyói Multifunkcionális Központot.

Bővebben

Emelkedőben az asztmások száma

  Minden évben május első keddje az asztma világnapja, ez alkalommal világszerte több szó esik erről az egyre többeket érintő betegségről. Dr. Antal Mónika tüdőgyógyász szakorvost, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház tüdőgyógyászati osztályának vezetőjét a betegségről, annak kezelési lehetőségeiről kérdezték a Hargita Népében. Arról is szó esett, hogy a koronavírus-járvány mennyire veszélyezteti az asztmásokat.https://hargitanepe.eu/emelkedoben-az-asztmasok-szama/  …

Bővebben

Zsíros kézkrémek a sokat mosott kezeknek

  A koronavírus-fertőzés megelőzése érdekében eddig talán sosem látott gyakorisággal mosunk kezet, használunk különböző kézfertőtlenítőket. A vírussal szemben ez hatékony, a kezeink bőre számára azonban nincs jó hatással. Dr. Galaczi Zsuzsanna bőrgyógyász főorvossal, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház bőrgyógyászati osztályának vezetőjével beszélgetett erről a Hargita Népe.https://hargitanepe.eu/zsiros-kezkremek-a-sokat-mosott-kezeknek/  

Bővebben

Koronavírus mikroszkóp alatt

  A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház molekuláris biológiai laboratóriumában Albert Beáta vezeti a koronavírus-tesztelési folyamatot. A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem professzora, a kémiai és biológiai tudományok doktora kollégáival együtt a gyógyítás szolgálatába állította az eddig az egyetemi laboratóriumban használt tudását. Tesztekről, tesztelési folyamatról, a koronavírus működéséről kérdezte a Hargita Népe. https://hargitanepe.eu/koronavirus-mikroszkop-alatt/  

Bővebben

Egyensúlyban a legnehezebb helyzetekben

  Az intenzív terápiás orvosok tevékenységéről rendszerint kevesebbet lehet hallani, a koronavírus-járvány kapcsán azonban már többet olvasunk erről is, hisz a COVID–19-megbetegedés miatt sok beteg szorul mechanikus lélegeztetésre, intenzív terápiás ellátásra. Dr. Bartha István, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház intenzív terápiás és aneszteziológus szakorvosával beszélgetett a Hargita Népe koronavírusról, a szakma nehézségeiről és szépségeiről, félelmekről…

Bővebben