Fiatal orvosok lakhatását segítik

 

Együttműködési egyezményt írt alá hétfőn, szeptember 21-én a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház és a Hargita Megyéért Egyesület. Ennek alapján a civil szervezet a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt-hez benyújtott nyertes pályázata révén a kórház hat fiatal szakemberének lakhatását fogja támogatni. 

5 millió forintos támogatást nyert pályázati úton a Hargita Megyéért Egyesület a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.-től, az összegből pedig szeptembertől 2021 júniusáig fogják fizetni a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház hat fiatal szakemberének a lakbérét. A hat fiatal szakember egy, a kórházhoz közeli ingatlanban lakik.

fiatalorvos2

Dr. Konrád Judit, a kórház menedzsere az aláírás alkalmával kihangsúlyozta, Hargita Megye Tanácsának a kórház orvosai számára működtetett lakhatási programját egészíti ki ez a támogatás. „Minden pályakezdő számára nehéz az első időszak, főként, ha már városból jönnek ide. Ez a segítség ahhoz járul hozzá, hogy a csíkszeredai kórházban minél több fiatal szakorvos vállaljon munkát” – mondta a menedzser.

Bővebben

A Betegbiztonság Világnapja 

  A Betegbiztonság Világnapjára a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház is figyelmet fordított: a világnap üzenetének hangsúlyozása érdekében csütörtök este narancssárga színnel világítottuk meg a kórház épületét. Szeptember 17-e a Betegbiztonság Világnapja. Az Egészségügyi Világszervezet az idei világnap szlogenjeként a „Biztonság az egészségügyi dolgozóknak, biztonság a pácienseknek” mondatot emelte ki. A világnap és az idei jelmondat…

Bővebben

Lélegeztetőgépet kapott adományba a kórház

 

Lélegeztetőgépet adományozott a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórháznak Csíkszépvíz Polgármesteri Hivatala, a Csíkszépvízi Közbirtokosság, a Csíkszentmiklósi Közbirtokosság, a Csíkborzsovai Közbirtokosság és a Szépvízért Egyesület.

A csütörtökön a kórház udvarán ez alkalommal megszervezett sajtótájékoztatón Ferencz Tibor, Szépvíz polgármestere elmondta, az eszközre azt a pénzt ajánlották fel, amely a helyi rendezvények megszervezésére volt elkülönítve a község költségvetéséből és amely a koronavírus világjárvány kitörése és az ezzel járó korlátozások miatt megmaradt. A segítő szándékot felkarolták a térségbeli közbirtokosságok és a Szépvízért Egyesület is, így sikerült megvásárolni a lélegeztetőgépet.

20200917 124118

Az adományért Dr. Konrád Judit, a kórház menedzsere mondott köszönetet. Rámutatott, a szépvíziek elsők között ajánlották fel támogatásukat. „Hálásak vagyunk azért, hogy akkor segítettek, amikor a legnagyobb szükség volt rá. Most szóban fejezzük ki a köszönetünket, de ezt tesszük naponta a térség lakosságáért kifejtett munkánk által is” – mondta a menedzser. Dr. Bartha István, a kórház intenzív terápiás osztályának vezetője elmondta, a most kapott készülék egy hibrid gép, amelyet hordozhatóan, a kritikus betegek szállításához is tudnak használni, ha pedig súlyosbodna a járványhelyzet és sok beteg lenne, akkor fix lélegeztetőgépként is lehet alkalmazni.      

Bővebben

Csontsűrűségmérő készülék a kórházban

 

A megyében, de az országbeli megyei kórházakban sincs ilyen készülék, a hasonló eszközök többnyire csak egyetemi központokban és magánrendelőkben működnek – hangzott el csütörtökön délelőtt, amikor bemutatták a sajtónak a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház endokrinológiai járóbeteg-rendelőjében működésbe állított csontsűrűségmérő készüléket. 

Dr. Konrád Judit, a kórház menedzsere elmondta, a közel 200 000 lejbe kerülő készüléket tavaly ősszel vásárolta meg a kórház, abból az állami költségvetési támogatásból, amit az RMDSZ parlamenti képviselete és a működtető megyei önkormányzat révén kaptak meg. Az összeg tíz százalékát a megyei önkormányzat biztosította. A menedzser kiemelte, ezt a nagy értékű készüléket a csontritkulás korai kiszűrésére is használni lehet és javasolta a kockázati csoportokba tartozóknak, hogy éljenek majd ezzel a lehetőséggel.  

oszteo4

Borboly Csaba, a kórházat működtető Hargita Megye Tanácsának elnöke a kórház magasabb besorolásra való törekvése kapcsán arra figyelmeztetett, nem elég a rang, a cím, ha nincs mögötte megfelelő tartalom. „A tevékenység újabb korszerű géppel való bővítése ennek a tartalomnak a biztosításához segít hozzá. Nagyon fontos, hogy tavaly és idén az RMDSZ parlamenti csoportjai sikeresen tárgyaltak és miután sok évig szinte kizárólagosan a megyei tanács finanszírozta az eszközbeszerzést a kórház számára, most sikerült erre jelentős állami forrást irányítani.  Bízom benne, hogy ez a továbbiakban is így fog maradni és a megyei tanács fejlesztési projektjei kiegészülnek állami finanszírozással, hisz egy egészséges megyét akarunk, egy olyan megyét, ahonnan senkinek sem kell orvosi ellátásért elmennie, sőt, azt szeretnénk, hogy a szomszéd megyék lakosait is tudjuk fogadni” – fogalmazta meg a megyei tanács elnöke. 

Bővebben

Hargita megyében dr. Nelu Tătaru

 

Ismertették a miniszternek a fejlesztési terveket

Hargita megyébe látogatott dr. Nelu Tătaru egészségügyi miniszter pénteken, augusztus 28-án. A tárcavezető tájékozódott az egészségügyi intézmények helyzetéről, a megye és ezen intézmények vezetői pedig ismertették számára az egészségügyi ellátás fejlesztése érdekében elkezdett, illetve tervezett beruházásokat. 

Az egészségügyi miniszter Hargita Megye Tanácsa és az RMDSZ meghívására érkezett a megyébe, útjára elkísérte dr. László Attila, RMDSz-es szenátor, a szenátus egészségügyi szakbizottságának elnöke. Elsőként meglátogatta Csíkszentmártonban a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház ott működő kihelyezett rendelőit, a korai fejlesztő központot, ahol ismertették számára a központ felújítására és modernizálására összeállított terveket, majd a csíkszeredai megyeházán egyeztetett a megyei elöljárókkal. 

tataru

A beszélgetésen összegezték a tárcavezető számára az egészségügyi fejlesztések terveit és a 2-es kategóriába való besorolás előnyeit. Mint ismeretes, a kórház július végén letette az ehhez szükséges igénylést. 

Bővebben

Előjegyzés a mágneses rezonanciás vizsgálatra

  Zajlanak a mágneses rezonanciás vizsgálatok a járóbetegrendelői rendszerben a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban. Előjegyzést kérni hétfőtől-péntekig 8-14 óra között lehet a 0758 117661-es telefonszámon. A vizsgálatot szakorvosi beutalóval lehet igénybe venni.

Bővebben

Anyatejes táplálás: tanulható, elsajátítható

  Augusztus első hetében világszerte az anyatejes táplálás fontosságára irányul a figyelem, és sok szó esik arról, hogy miért fontos a kisbabák számára az anyatej, milyen előnyökkel jár a szoptatás. A sikeres szoptatás megalapozása már a szülészeten töltött első napokban elkezdődik, ezért kiemelten fontos, hogy az itt dolgozók a kismamák segítségére legyenek – vallja Márk…

Bővebben

A magasabb szintű ellátás a cél, amely munkára kötelez

Nemcsak a koronavírus-járvány kapcsán szerepelt sokat a sajtóban a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház, intézményünkben az elmúlt hetekben több performáns gépet átadtak, dr. Konrád Judit menedzser pedig bejelentette, igényelte a kórház a kompetenciájának megfelelő, magasabb szintű besorolást az Egészségügyi Minisztériumtól. A menedzserrel a II-es kategóriáról, annak feltételrendszeréről és várható hozadékáról beszélgettek a Hargita Népében. https://hargitanepe.ro/hu/a-magasabb-szintu-ellatas-a-cel-amely-munkara-kotelez-1595918387022

Bővebben