Lupta cu boala, împărtășirea experienței

4 februarie este Ziua Mondială a Luptei Împotriva Cancerului. Cu această ocazie Spitalul Județean de Urgență Miercurea Ciuc a organizat o întâlnire marți, 4 februarie 2020 pentru bolnavi de cancer și însoțitorii lor în sala de protocol a Consiliului Județean Harghita. În jur de o sută de participanți s-au arătat interesați de prelegeri. Cei prezenți…