Elkezdődött a tevékenység a kórház új, külső egységében
Kedden, május 26-án elkezdődött a tevékenység a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház újonnan létrehozott külső egységében, a Hargita Megye Tanácsa tulajdonában lévő Multifunkcionális Központban. Ebben a külső egységben azok az igazoltan koronavírussal fertőzött személyek részesülnek ellátásban, akik betegsége nem jár tünetekkel, enyhe tüneteket mutatnak vagy nem tartoznak a veszélyeztetett csoportokba.

Az Egészségügyi Minisztérium 753/2020-as rendelete szerint minden megyében létre lehet hozni olyan elkülönítő- és kezelőegységeket, amelyekben az igazoltan koronavírusos, de a betegség tüneteit nem mutató, annak enyhe tüneteit produkáló, tünetmentessé vált vagy pedig kockázati tényező nélküli személyeket fektetik be. Miután Csík térségében egyre több fertőzést igazoltak és a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház Covid-19-es betegeket ellátó osztályain a maximális kapacitást is elérte egy adott pillanatban a beteglétszám, szükségszerűvé vált egy ilyen külső egység létrehozása a csíkszeredai kórház számára is. A kórházat működtető Hargita Megye Tanácsa felajánlotta erre a célra a tulajdonában lévő, csíksomlyói Multifunkcionális Központot.


