Folyamatos a segítségnyújtás
További felajánlások érkeztek múlt héten a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház számára és intézményünk továbbra is várja azok segítségét, akik hozzá akarnak járulni a koronavírus-járványra való felkészüléshez. Az eddigi segítségnyújtás meghaladta a két millió lejt. Az összefogásnak látványos eredményei is vannak: befejeződött a 91 kórházi ágyat érintő oxigénhálózat kiépítése.
Védőfelszerelést, pénzt adományoztak, szolgáltatásokat ajánlottak fel, maszkokat varrtak sokan a Hargita Megye Tanácsa által működtetett Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház számára az elmúlt időszakban, így járulva hozzá az intézmény felkészüléséhez. A támogatói lista bővült az előző hetihez képest, bankok, cégek, intézmények, közbirtokosságok és magánszemélyek csatlakoztak az adományozók névjegyzékéhez, egyházi felajánlásokat is kaptunk.
A felajánlott védőfelszerelés egy része már a kórház raktárában és osztályain van, számos eszköz, így például lélegeztetőgépek, betegellenőrző monitorok, konténerek beszerzése folyamatban van. A védőfelszerelések mellett a héten két infúzió adagoló készüléket, 11 aeroszol gépet és 10 pulzoximétert vettünk át és megvalósult az egyik legnagyobb felajánlásból a beruházás: befejeződött az oxigénhálózat bővítése.

Védeőfelszerelést tartalmazó dobozok


