További megelőzési és felkészülési intézkedések
A koronavírus-fertőzések megelőzése érdekében keddtől 14 napra felfüggesztették a tevékenységüket a járóbeteg-rendelők, és csak a sürgősségi eseteket fogadják a Hargita Megye Tanácsa által fenntartott Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban. Az intézményben tovább zajlanak az előkészületek annak érdekében, hogy ha a járványügyi helyzet megkívánja, megfelelőképpen el tudják látni a koronavírussal fertőzött betegeket.
A 74 527-es számú, 2020. március 23-án a Katasztrófavédelmi Főosztály által kiadott rendelet szerint március 24-től kezdődően 14 napra felfüggesztették a kórházakban a nem sürgősségi esetnek minősülő, későbbre előjegyezhető műtéteket, kezeléseket és vizsgálatokat. A rendelet a köz- és magánkórházakra is vonatkozik. Ugyanakkor felfüggesztették az előjegyzett vizsgálatokat a köz- és magánkórházak járóbeteg-rendelőiben. A rendelet szerint továbbá 48 órán belül kibocsátják a kórházakból mindazokat a betegeket, akik ellátása nem sürgős, és akik nem szorulnak kötelezően kórházi ellátásra.

